نسخه چاپي
1397/11/11 :: ١٠:٠٥ 
سخنرانی اعتراضی مرضیه هاشمی در آمریکا؛

رسانه‌های آمریکا در اختیار تعدادی شرکت خصوصی

رسانه‌های آمریکا آزاد نیستند بلکه در اختیار تعدادی شرکت خصوصی هستند و از بیان حقیقت می‌هراسند.

رسانه‌های آمریکا در اختیار تعدادی شرکت خصوصی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به نقل از شبکه تلویزیونی پرس تی وی؛ مرضیه هاشمی خبرنگار آمریکایی الاصل شبکه پرس تی وی که به مدت 11 روز در آمریکا بدون هیچ اتهامی بازداشت بود؛ در سخنرانی، گفت اگر اینگونه پیش برود، چه کسی می داند چه بلایی سر افراد دیگر می آید. هر زمانی، ممکن است فردی ناپدید یا ربوده شود، پرونده مختومه اعلام شود و راهی برای سر در آوردن از آن نباشد زیرا مساله امنیت ملی را مطرح می کنند. من نمی دانم تا چه مدت می خواهیم این شکل از بی عدالتی را تحمل کنیم. می توانند بگویند که این کار قانونی است ولی همه آزادی خواهان در سراسر دنیا می دانند که شاید بازداشت که من می گویم ربودن من از فرودگاه، زنجیر و دستبند به من زدن، برداشتن حجاب و زندانی کردن و خیلی چیزها دیگر را قانونی بخوانند ولی می دانیم که این کار قانونی نیست.

وی افزود همه می دانیم که کاری که می خواهند انجام دهند این است که شما را مرعوب سازند؛ می خواهند هر کدام از ما مرعوب شویم و در هراس و واهمه به سر بریم. این را بگویم که قدرت واقعی در ابتدای امر از سوی "الله" سبحانه و تعالی می آید و با این باور، می دانیم که همه امور در دستان خداوند است. من یک جان بیشتر ندارم، همه ما یک جان و یک زندگی بیشتر نداریم، از این رو حساب کنیم، اگر می خواهند جان مرا بگیرند این کار را بکنند ولی قبل از آن هر آنچه که دارم می دهم. در نهایت، همه ما خواهیم مرد، برای همین باید اطمینان یابیم که زندگی ما به دردی می خورد، در برابر ظلم برخیزیم، اجازه ندهید از آنچه بر سر این همه مردمان سرکوب شده آورده اند، لذت ببرند. 
هاشمی در ادامه گفت: آنچه را در زندان های این کشور می رود ببینید، نود و نه و نیم درصد از زندانیان را سیاه پوستان تشکیل می دهند. چرا؟ چرا از سال 2001 به این سود، نود و هشت درصد (بازداشت شدگان) مسلمان هستند؟ چرا؟ آیا ما مردمی هستیم که به قانون تمکین نمی کنیم؟ اگر با این حساب باشد، به جای اینکه با دستبند و زنجیر به سراغ من بیایند، باید احضاریه دادگاه به دست من برسد تا برای شهادت حضور یابم. بعد از دسبند زدن می گویند شما به هیچ جرمی متهم نیستید؛ لازم نبود مرا به مرکز اف بی آی ببرند، دی ان ای مرا با وجود اینکه جرمی مرتکب نشده بودم و مخالف این کار بودم، برداشتند. وقتی صحبت از حقوق بشر می کنید، منظورتان چیست؟ این حقوق بشر چیست؟ وقتی صحبت از قانون اساسی آمریکا به میان می آید، باید بگویم که دولت آمریکا همچنان این قانون اساسی را زیر پا می گذارد. ادعا می شود که ما آزادی دینی داریم، با این حال مجبورم کردند که حجابم را بردارم. گفتم این کار غیر قانونی است، من این کار را نمی کنم ولی مجبورم کردند و حتی تی شرت سفیدی را که یکی از نگهبان ها به من داده بود تا به سرم بکشم، اجازه ندادند نگهدارم. اگر با من که بدون هیچ جرمی در آنجا بودم این رفتار را می کردند، خدا به داد آنهایی که متهم هستند برسد.
خبرنگار آمریکایی پرس تی وی تصریح کرد: برادران و خواهران، مدت هاست که اسلام هدف حمله قرار گرفته است. می توانید با آن روبرو شوید و در برابرش مقاومت کنید، یا اینکه از ترس، تسلیم شویم. اگر بترسید و تسلیم شوید، کاری انجام ندهید، اوضاع بدتر و بدتر می شود و آنها هم کوتاه نخواهند آمد. من در آنجا نیز به آنها گفتم که من نمی ترسم و عقب نشینی نمی کنم. اف بی آی می تواند بیاید و بار دیگر مرا بازداشت کند ولی به شما می گویم و به آنها نیز وعده دادم که تا آخرین نفس، از حقیقت دفاع خواهم کرد و در برابر ظلم خواهم ایستاد. 
وی ادامه داد: من برای پرس تی وی کار می کنم، بله من در جمهوری اسلامی ایران زندگی می کنم و آخرین باری که بررسی کردم، این مساله جرم نبود. رسانه های آمریکایی وقتی که من بازداشت شدم بلافاصله اعلام کردند مرضیه هاشمی، روزنامه نگار ایرانی بازداشت شد؛ آنها نگفتند من روزنامه نگاری آمریکایی هستم. آنها همچنین گفتند من برای رسانه ای دولتی کار می کنم؛ آخرین باری که بررسی کردم دیدم که بی بی سی هم رسانه ای دولتی است، همه رسانه هایی که در اینجا فعال هستند در اختیار چند شرکت خصوصی خاص هستند، از این رو با این روایت دروغین، مرا مورد حمله قرار ندهید زیرا در اینجا نیز همه چیز و همه رسانه ها تحت کنترل هستند. 
هاشمی گفت من دوستی رسانه ای دارم، نرگس مبلغی که بسیار ممنون وی هستم. وی با همه رسانه های اینجا تماس گرفت، سی بی اس، ان بی سی، ای بی سی؛ وی اولین مصاحبه من بعد از آزادی را به سی بی اس پیشنهاد کرد ولی آنها در ایمیلی که کپی آن را نیز در اختیار دارم اعلام کردند این خبری نیست که ما به آن علاقمند باشیم. واقعا؟ ولی شما رسانه های آزاد هستید، من نیز روزنامه نگاری بودم که غیر قانونی بازداشت شده بودم، به عنوان یک آمریکایی در اینجا در آمریکا بودم ولی شما علاقه ای به این خبر ندارید؟ علاقه شما به چه چیزی است؟ چیزی که باید به آن علاقه داشته باشید حقیقت و بیان حقیقت است.
وی افزود مشکلی که باید در اینجا به همه همکاران روزنامه نگار خود بگویم این است، لطفا برای حقیقت برخیزید، نترسید، از اینکه حقیقت را می گویید هراس نداشته باشید، مردم شایسته شنیدن حقیقت هستند. این مشکل ماست، اینکه ترس داشته باشیم، اینکه کسی نخواهد حقیقت را بگوید، از چه می ترسید؟ اگر حقیقت را نگویید، باید پاسخگوی این کار خود باشید. باید مشکلات را بیان کنیم.

 

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 13

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 14943

  • بازديدکنندگان امروز : 299

  • کل بازديدکنندگان : 1098232

پیوندها